Współczesne rekuperatory dachowe i powody, dla których się je stosuje

Wentylacja jest nam potrzebna w wielu nieruchomościach. Powszechnie stosuje się ją w budynkach użytku publicznego, lecz coraz częściej pojawia się również w prywatnych domach. Dzięki niej, możemy oddychać świeżym powietrzem, co nie tylko poprawia samopoczucie, ale również ma korzystny wpływ na ogólny stan zdrowia. Jest to szczególnie istotne dla ludzi z alergiami lub często chorujących.

Żeby jednak system wentylacyjny działał sprawnie, musimy go umiejętnie dobrać do naszych potrzeb. Nowoczesne wentylatory oraz klimatyzatory są wyposażone w wyjątkowe czesi - rekuperatory. To one odpowiadają za ekonomiczność działania całych urządzeń, jednocześnie dbając o nasz komfort. Jest to możliwe, dzięki ekologicznej wymianie powietrza chłodnego i ciepłego.

W zależności od konkretnego wentylatory wymieniamy rekuperatory dachowe oraz bezkanałowe. Te dachowe są stosowane głównie przy wentylacji sufitowej. Przy ich pomocy, ciepłe powietrze jest pobierane z pomieszczenia i przechowywane właśnie w tych urządzeniach. Następnie, gdy zechcemy włączyć ogrzewanie, wymiennik ciepła nie będzie musiał pozyskiwać go z prądu. Przechowywane, ciepłe powietrze ogrzeje to pobierane z zewnątrz.

W ten sposób otrzymujemy optymalną cyrkulację powietrza, a przy tym mamy możliwość oszczędzenia energii. Zauważa się, że wentylatory działające na zasadzie rekuperatorów pochłaniają nawet ok. 75% prądu niż inne. To niesamowite korzyści dla naszego portfela, ale też dla środowiska. Tak ekologiczne działanie to oszczędność w każdym calu. Przy tym wszystkim,, mamy zapewnione zdrowe, świeże powietrze przez cały czas.

admin