Do każdego kotła CO Kołobrzeg wymagany jest inny ciąg spalin.

Zamontowanie w kotłowni pieca centralnego ogrzewania to wcale nie jest taka prosta sprawa, jakby mogło się wszystkim wydawać. Musimy mieć na względzie szereg różnych wymogów i ich spełnienie. Jednym z wielu parametrów towarzyszących wyborowi kotła CO Kołobrzeg jest ciąg spalin, zwany inaczej ciągiem kominowym. Nie ma co za bardzo wdawać się w naukowe szczegóły, ale warto wiedzieć co to jest i kto zajmuje się jego szacowaniem, obliczaniem i doborem odpowiedniego kotła.

Ciąg kominowy w budynkach już postawionych to raczej stała wartość, pod którą powinniśmy wybrać kocioł grzewczy. CO innego w przypadku budynków, które dopiero stawiamy, gdzie mamy możliwość zaprojektowania odpowiedniego komina pod planowaną instalację grzewczą i planowany piec CO.

Jeśli montujemy kotły CO Kołobrzeg w domu już postawionym musimy dobrać je odpowiednio do ciągu kominowego, jakie posiadają nasze przewody kominowe. Ciąg spalin jest to nic innego jak możliwości i wydajność odprowadzania spali z pieca oraz dostarczania do niego niezbędnej do procesu spalania ilości powietrze. Im większy ciąg kominowy tym większe instalacje kotłów CO Kołobrzeg możemy w naszym domu czy budynku zamontować.

Kierowanie się tym parametrem jest różne w zależności od tego, gdzie będziemy montować piec. Jak już wspomnieliśmy, jeśli mamy już komin i przewody kominowe musimy znać ciąg kominowy i będziemy musieli uwzględniać go przy zakupie nowego kotła CO. Jeśli zaś budujemy dom to najpierw opracujmy i zastanówmy się nad tym, jakie będą metody ogrzewania go i jaki kocioł CO będziemy instalować w kotłowni.

admin